אחסון אתרים

מהו אחסון אתרים ולמה הוא משמש?

כל אתרי האינטרנט היום מאוחסנים על שרתי אחסון. מדובר למעשה על מחשבים שממוקמים בחוות תקשורת של חברות התקשורת השונות (כמו למשל בזק בינלאומי, ברק ונטוויז'ן). בדרך כלל אותן חברות לא מוכרות שטחי אחסון אלא שרתים שלמים או ארונות לחברות אחסון אתרים, והן אלו שמוכרות את השירות ללקוחות פרטיים. בלי שירות אחסון אתרים אי אפשר להקים אתר באינטרנט.

בישראל ישנן חברות רבות שמספקות שירותי אחסון אתרים, וטרם בחירת החברה רצוי לבחור היטב מהן הצרכים שלכם, ועל פי צרכים אלו לבחור את החברה הרצויה.

אילו צרכים יש לבחון טרם הפנייה לחברת אחסון אתרים?

הצרכים שאותם אתם צריכים לבחון הם מיקום חברת האחסון (בארץ או בחו"ל), נפח האחסון לו אתם זקוקים, כמות התעבורה החודשית, מספר תיבות הדוא"ל להם תהיו זקוקים, מסר מסדי הנתונים להם תהיו זקוקים, סוג התמיכה לנתונים, מספר הדומיינים שאותם אפשר להתקין על חשבון האחסון והמחיר החודשי אותו תוכלו לשלם עבור האחסון.

אחסון אתרים

מה כדאי – שירות אחסון אתרים בארץ או בחו"ל?

כאשר אתם בוחנים האם לשכור שירות של אחסון אתרים בארץ או בחו"ל, רצוי שתדעו כי מבחינת המחיר השרתים ההבדלים הם לא גדולים. בעבר, השרתים בחו"ל הציעו שירות זול יותר אך כיום הפערים הצטמצמו לחלוטין ולכן פרמטר זה לא אמור להשפיע על בחירתכם הסופית.

פרמטר אליו יש להתייחס ברצינות הוא מהירות הגלישה. ברשת יש מידע רב ולעיתים מהירות של רבע שנייה או שנייה וחצי יכולים להשפיע רבות על קידום האתר שלכם, וזאת בייחוד כאשר מדובר על אתרים עם נפח גבוה, או אתרים שמתוכננים לשמש גולשים רבים. חשוב שתדעו כי מהירות הגלישה היא פרמטר חשוב גם בכל מה שנוגע למיקום שלכם במנועי החיפוש. הגולש שלכם לא יחכה זמן רב עד שהאתר יעלה, וימשיך הלאה אל אתר שפועל מהר יותר. חשוב לדעת כי מנועי החיפוש הישראליים מספקים מהירות גלישה גבוהה יותר מהאתרים בחו"ל וזהו יתרון ברור שלהם על אתרים אלו.

פרמטר לא פחות חשוב הוא שירות הלקוחות. לאורך הזמן יכולות לצוץ להן תקלות שונות ואתם תהיו זקוקים לשירות לקוחות זמין. קחו בחשבון שלא תמיד יהיה לכם נוח להתקשר לשירות לקוחות שנמצא מעבר לים, ופעמים בעלי האתרים מסתבכים עם שירות הלקוחות שניתן בשפה אחרת, ולכן, גם כאן, חברת אחסון אתרים ישראלית עדיפה על חברה שמספקת את השירות מחו"ל.

איך בוחרים חברת אחסון אתרים?

לאחר שהבנו מהו שירות אחסון אתרים, מה יש לבחון טרם בחירת החברה שמספקת אותו והיכן עדיף לרכוש אותו, נשאר לכם רק לבחור את החברה עמה תרצו לעבוד. רצוי שתבחרו כמה חברות עליהן קיבלתם המלצות (את ההמלצות ניתן למצוא באינטרנט, בפורומים המתאימים, או באמצעות חברות שעוסקות בתחום) ותערכו השוואת מחירים בין אותן החברות, לאחר מכן תוכלו לבחון את מערך שירות הלקוחות שלהם ולבחון לעומק האם הם מציעים מענה אנושי בכל שעות היממה (שירות חיוני ביותר כאשר מדובר על אתרי אינטרנט גדולים).