כתיבה שיווקית באינטרנט

ייחודיות הכתיבה השיווקית באינטרנט

כיום, בכל הקשור לתחום הפרסום והשיווק של עסקים, מכל סוג שהוא, ללא כל הבדל – אין זה סוד, כי כתיבה שיווקית באינטרנט היא הדרך הטובה ביותר להניע את הגולשים לפעולה. האמת היא, כי בניגוד למה שנהוג לחשוב, כתיבה שיווקית באינטרנט היא אינה נחלתם של אתרים אשר מציעים מוצרים למכירה בלבד. לא מעט אתרים אשר מספקים שירות נעזרים גם הם בכתיבה שיווקית מקצועית, אם על מנת לגייס לקוחות חדשים או אם על מנת לשמר את הקיימים .

מה המטרה של הכתיבה השיווקית ?

הכתיבה השיווקית מאפשרת לאתר להעביר את הגולש ממצב פאסיבי למצב אקטיבי, כלומר להניע אותו לפעולה. כידוע, ברחבי רשת האינטרנט ישנם מאות אלפי אתרים בכל נושא אפשרי. הבחירה של הגולש היא כמעט אין סופית, כאשר גם הפיתויים ממשיכים להתרחב כל העת. מבחינת העסקים והחברות, גולש אשר מגיע לאתר חייב לקבל באופן מיידי, פשוט ונוח את המידע הרלוונטי אליו. כתיבה שיווקית באינטרנט מבוססת אם כן לא רק על אלמנטים פרסומיים, אלא גם על תוכן מקצועי אשר עובר פיקוח ובקרה איכותיים .

כתיבה שיווקית באינטנרט

שיווק עבור מנועי החיפוש

אספקט נוסף של כתיבה שיווקית באינטרנט הוא ההתאמה אל מנועי החיפוש. הכתיבה השיווקית לא מיועדת רק לגולשים אלא גם למנוע החיפוש גוגל. היות ורוב הגולשים מכירים אתרים חדשים דרך מנועי חיפוש, בעיקר כאשר הם מחפשים אחר שירות או מוצר, המיקום בעמוד התוצאות הוא קריטי ביותר להצלחת החברה. כתיבה שיווקית איכותית מקלה על חברת גוגל לזהות את האתר הרצוי ולמקם אותו בהתאם במדרג האתרים של אותו התחום. כמות הגולשים המגיעים לאתר עולה, וכפועל יוצא מכך עולות גם המכירות .

מייצרים בולטות

כתיבה שיווקית באינטרנט היא עולם שלם של יצירת תוכן ייחודי. הכתיבה השיווקית הזו אינה דומה לכתיבה בעיתון, פרסום בטלוויזיה או הפצת שלטי חוצות. כתיבה שיווקית באינטרנט מבוססת על חוקים ותקנות ברורים, צריכה לשמור על עדכניות ומחויבת למטרה. הכתיבה השיווקית היא כלי משמעותי בעזרתו אתרים מייצרים בולטות, וכאן טמון הכוח והמשמעות שלה .