עדכון פינגווין חדש 5.10.2012

פינגווין תוקף שוב

עולם כמנהגו נוהג וגוגל ממשיכה עם העדכונים של השנה האחרונה והפעם עדכון פינגווין נוסף בתאריך 5.10.2012 כפי שצייץ מאט קאטס בטוויטר שלו.העדכון אמור להשפיע על 0.3% מתוצאות החיפוש באנגלית אבל משפיע גם על תוצאות החיפוש בשפות אחרות וכן…. גם בעברית.

מאט קאטס מצייץ על עדכון פינגווין

אז מה היה לנו בעצם

מאז התאריך 26.4.2012 שייזכר לעד אצל מקדמי האתרים למיניהם כיום שבו יצא לראשונה עדכון פינגווין הראשון? אחרי קריאה מעמיקה בכל פורום אפשרי קשה מאד למצוא מקרים אמיתיים של חילוץ אתרים לאחר שנענשו מפינגווין. ישנה דוגמה אחת גדולה מהעולם על אתר שעף מהמיקומים בעדכון הראשון והצליח לחזור. המקרה די מפורסם. אפשר לקרוא עליו כאן. במקרה המדובר – wpmu.org אתר של חברה גדולה מאד שמספקת בין היתר תבניות לאתרי וורדפרס. כמו שכל מי שמתעסק בבניית אתרי וורדפרס בהמון תבניות יש בתחתית קישור לאתר של ספק התבנית. מכיוון שהיו לאתר מיליוני קישורים מהתבניות הם כנראה פגעו המאתר וגוגל ככל הנראה ראה בכך תרמית קישורים.

מה הם עשו כדי לצאת מהמצב?

  • הסירו את קישורי הפוטר מכל התבניות שלהם שמפוזרות במיליוני אתרים ברחבי הרשת.
  • שינו את מערך הקישורים הפנימיים בתוך האתר.
  • ניקו עמודים לא מתאימים ודפים כפולים גם באמצעות שימוש טוב יותר בתגית קנוניקל כך שירדו להם רוב מקרי השגיאות בגישה לאתר.
  • העלו מפת אתר חדשה ומעודכנת לאחר שבישנה היו קישורים שכבר אינם.
  • שינו תגיות שהיו כפולות לכל מיני עמודים באתר.
  • המשיכו לבנות לאתר קישורים טבעיים ולדאוג לשיתופים רבים ברשתות החברתיות.
  • הורידו קישורים מאתרים שחשבו שבעיני גוגל הם אתרים ספאם או סתם אתרים ללא חשיבות.
  • השקיעו בפרסום שהביא לאתר תנועת גולשים (אם כי הרבה פחות ממה שהיה לפני העדכון).

תוך כחודש בתאריך 26.5.2012 האתר קיבל בחזרה מיקומים וכניסות. בקישור שלמעלה אפשר לראות גראף נתונים מתוך גוגל אנליטיקס של האתר עם הכניסות.

האם ניתן לחזור לאחר פגיעה מעדכון פינגווין ?

מדובר כאן במקרה די נדיר יחסית ויש כאלו שטוענים שניתן לייחס אותו לכך שכאן באמת מדובר באתר גדול ושכל בר דעת שרואה אתו יבין שלא מדובר באתר ספאם ולכן החזרה המהירה למיקומים שאכן מתאימים לאתר שכזה. אם תריצו חיפוש בגוגל לביטוי "penguin recovery" תקבלו תוצאות רבות. בחלקן ישנם טייטלים שמצביעים על תרופות פלא. על מה לעשות כדי להחזיר את האתר שלכם לאחר פגיעה בעדכון פינגווין. מצד שני קיימות המון תוצאות שטוענות שכל האתרים שמציעים את הפתרונות למה לעשות לאחר פגיעה בעדכון כדי לחזור למיקומים הקודמים הם בעצם שקריים ולא נכונים. בהמון מקרים אומרים שאם ניסית לעשות את כל הדברים האלו ולא הצלחת כבר יותר טוב להתחיל את הכול באתר חדש עם דומיין חדש.

האם לשלוח לגוגל הודעה לאחר שהסרנו קישורים רעים לאתר ?

בגוגל אומרים שמכיוון שעדכון פינגווין הוא אלגוריתם ולא עונש אז אין טעם לשלוח ושבעדכון הבא ייבדק האתר שוב ואם הוא ימצא למתאים למיקומים טובים יותר אז הוא יקבל דירוגים טובים יותר באופן אוטומטי. לפי מה שקראת עדכון פינגווין מתרחש פעם בחודש ואז ישנם שינויים בדירוגים.

מעניין מה יהיה השם של העדכון הרציני הבא של גוגל. ברחבי הרשת כבר רצים בדיחות רבות על כך שככל הנראה העדכון יהיה קרוי של שמה של חיה שמתחילה באות P אחרי פנדה ופינגווין.

לסיום מקדם אתרים טוב חייב להיות מעודכן וראות את העתיד, לנסות ולהבין מה קורה ומה יקרה וכמובן לעשות ניסויים שוב ושוב (לא על אתרי לקוחות כמובן). כל עוד קיים אלגוריתם תמיד אפשר למצוא מה צריך כדי להיות בדירוגים הגבוהים בתוצאות החיפוש. כל עוד לאתר שלכם יש ערך מוסף עבור הגולשים ולא רק עבור קידום אתרים אז אתם בדרך הנכונה…. :)